top of page

TENIS MŠ

tenis_modra.png

Cílem zapojení tenisu do projektu nadace je upoutat zájem dětí, které by se k němu jinak nedostaly - úplné začátečníky - a ukázat jim sport, který Češi umí! Tenis přece vždy byl a je výkladní skříní českého sportu!

Tenisové lekce jsou určeny pro děti ze dvou posledních ročníků mateřských škol.

 

Tenis je nabízen formou kurzu sestávajícího ze 2 lekcí. V přihlašovacím systému Kalendář akcí je tedy potřeba se vždy přihlásit na 2 termíny, samostatně na každý z nich, po výběru z nabídky volných termínů, viz Pokyny k přihlášení zde. Na tyto dva termíny se přihlašujte pokud možno současně, nejlépe s odstupem ne delším než 14 dní, jinak se děti nic nenaučí...

Tenisový trénink je otevřen pro školy z Prahy 1, 2, 6 a 7. Toto omezení vyplývá z aktivit samotných spolupracujících tenisových klubů LTC Praha a TJ VŠ Technika Praha. Kurty LTC Praha se nacházejí v Letenských sadech mapa zde, kurty ČVUT na Kotlářce se nacházejí na úpatí Hanspaulky mapa zde. Další hala pro tenis s klubem TJ VŠ Technika Praha - ČVUT se nachází na Karlově náměstí, ta je určena pro školy z MČ Praha 2 mapa zde.

V letním období v případě sporného počasí nebo deště v den konání akce, prosím, kontaktujte v 8:00 hod  pro potvrzení či zrušení lekce trenérku Katku Machačovou: tel.: 739 566 136 nebo Víta Maříka, tel.: 602 302 001 (v případě deště existuje v některých dnech možnost náhradního programu - Pískování v Beachclubu Strahov, záleží na dohodě s trenérem v konkrétní den).

Vybavení dětí:

 

Děti musí mít tričko, tepláky, mikinu a vlastní tenisky.

Rakety, míče a další pomůcky zajišťuje Nadace Pražské děti a trenér je bude mít vždy na místě pro všechny děti.

Program tenisové lekce:
8.50

Příprava na lekci a přivítání s trenéry

9.00

Rozcvička - rozvoj všeobecných pohybových dovedností, seznámení s raketou

9.15 - 9.45

Koordinace zraku a ruky, rozvoj jemné motoriky, orientace v prostoru i na ploše. Základní rozvoj dovedností s raketou. 

9.45

Pauza - svačina

10.00 - 10.25

Všeobecný rozvoj tenisových úderů společně s prostorovou orientací na kurtě

10.25 - 10.30

Uklizení kurtu, rozloučení, konec lekce

bottom of page